Tahlil-Ve-Aşılar

İşe Giriş Sağlık Raporu

Yeni bir çalışan işe başlayacağı zaman işe girişte yapılması gereken sağlık muayenesi çalışanın o iş için sağlık açısından uygunluğunu tespit etmek için en etkili yöntemdir. Bu sayede işverenler hem yapılacak işe uygun çalışan seçme hem de zaman içinde çalışanların sağlık durumlarındaki değişmeleri izleme şansına sahip olurlar.

Ancak bu sağlık muayenelerinin kimin tarafından yapılacağı, muayene için hangi tetkiklerin yapılması gerektiği ve muayene süreleri en fazla merak edilen konuların başında gelir. 

Bu konuda İşyeri hekimlerimiz size en doğru danışmanlığı yapmaktadır. 

Beylikdüzünde iş için sağlık raporu nerden alınır?

İş için sağlık raporu almak için Beylikdüzü işe giriş sağlık raporu laboratuvarımıza gelmeniz yeterlidir. Profesyonel sağlık çalışanlarımız 5 dk da istediğini işe giriş muayenesini gerçekleştirir. 30 dk sonuçlarınızı elden alabilirsiniz veya mail adresinize gönderebiliriz. 

Osgb sağlık raporu işe girmem için yeterli midir?

Osgb sağlık raporu yani işe giriş muayenesinin yapılmasından sonra size verdiğimiz sağlık raporu işe girmeniz için yeterli olacaktır. Sağlık laboratuvarımız İstanbul il Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiştir. 

Beylikdüzünde işe giriş sağlık raporu ücreti ne kadar?

Talep etmiş olduğunuz sağlık tetkiklerinin sayısına göre 50 TL ile 250 TL arasında değişkenlik gösterir. Yapacağınız iş, çalışacağınız pozisyona göre değişik sağlık tetkikleri talep ediliyor.

Beylikdüzü İşe Giriş Sağlık Raporu Hizmeti için en yakın ve merkezi konumdaki ofisimize bekleriz. Yol tarifi için iletişim sayfamıza bakmanız yeterli olacaktır. Beylikdüzü Güzelyurt metrobüs ve İETT durağına 3 dk yürüme mesafesindedir. 

Esenyurt İşe Giriş Sağlık Raporu Hizmeti için en yakın ve merkezi konumdaki ofisimize bekleriz. Yol tarifi için iletişim sayfamıza bakmanız yeterli olacaktır. Beylikdüzü Güzelyurt metrobüs ve İETT durağına 3 dk yürüme mesafesindedir. 

Sağlık Ocağı sağlık raporu veriyor mu?

Sağlık ocaklarında sağlık raporu verilemiyor. İşe giriş sağlık raporlarını Ada Grup OSGB gibi Basit Hizmet Laboratuvar yetkisi olan osgblerden alabilirsiniz. Yakuplu aile sağlığı merkezine 5 dk mesafede olan firmamızdan alabilirsiniz. 

İş için sağlık raporu nerden alınır ?

İşe giriş sağlık raporlarınızı Ada Grup OSGB gibi Basit Hizmet laboratuvar yetkisi olan Osgblerden alabilirsiniz. Beylikdüzü'nde işe giriş sağlık raporu almak için ofisimize 5 dk uğramanız yeterlidir. Hizmetin farkını yaşayın.

Beylikdüzü ofisimizde;

Akciğer Filmi

Odyometri (işitme) Testi

Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

EKG Grafisi

Göz Testi

Tetonoz Aşısı ve koruyucu aşılar

Hemogram ve Tüm Kan Testlerini yapmaktayız.

Bakırcılar ve Pirinççiler organize sanayi bölgesinde bulunan kurumsal firmalarla yaptığımız anlaşmalarla ile işe giriş sağlık raporu hizmeti sunmaktayız. Beylikdüzü organize sanayi bölgesinde bulunan tüm işletmelere 10 dk mesafe oluşumuz rahat ulaşım sağlamaktadır. İş için sağlık raporu almak için sadece 5 dk ayırmanız yeterlidir. 

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, çalışanlara işe giriş, iş değişikliği, iş kazası sonrasında ve düzenli olarak sağlık muayenesi yapılması gerektiğini ifade eder.

Çalışanların yapılacak işe sağlık açısından uygunluğunu değerlendirmek için istenebilecek bir çok tetkik vardır. Ancak her işin gerektirdiği sağlık şartları farklı olacağından her çalışandan aynı tetkikleri istemek hem maliyet hem de zaman açısından gereksiz olacaktır.

İşe yeni başlayacak çalışanlar için biyolojik, biyokimyasal testler ve fizyolojik ve radyolojik ölçümler yaptırılması oldukça önemlidir. Bu testler ve ölçümler sonucunda işyeri hekimi kişinin o işe uygun olup olmadığını, ne tür ortamlarda çalışabileceğini, ne tür işlerde çalışabileceğini, gece ve yüksekte çalışma durumunu değerlendirerek sağlık muayenesini tamamlar.

İşe girişte istenen tahliller belirlenirken çalışanın işe uygunluğu, diğer çalışanlara zarar verebilecek bir hastalık taşıyıp taşımadığı ve yapılacak işin çalışanın sağlığını etkileyip etkilemeyeceği dikkate alınmalıdır.

Örneğin çalışanın yapacağı iş ne olursa olsun hemogram testi, akciğer filmi ve işitme testi yani odyometri gibi testlerin yapılması faydalıdır. Bu gibi testler çalışanın genel sağlık durumu hakkında ön bilgi verebilirler.

Bununla beraber çalışanın yapacağı işin gerektirdiği niteliklerle ilgili olarak da göz testi, portör muayeneleri, elektrokardiyografi (EKG) gibi tetkikler de yapılabilir. Örneğin sürücü olarak işe başlayacak bir çalışanın mutlaka göz muayenesi yapılmalıdır. Gıda işlerinde çalışacak yemekhane görevlisi gibi çalışanlar ise mutlaka idrar tahlili ve portör muayenesi yapılmalıdır.

Bu tetkiklerin belirlenmesi sırasında mutlaka işyerinde görevli olan işyeri hekiminin görüşü alınmalıdır.

Ayrıca bu tetkikler sonrasında işe alınacak kişilere, yapılan işin özelliklerine göre koruyucu amaçla grip aşısı, tetanoz aşısı, sarılık aşısı gibi aşılar da vurulabilir.

Aşağıda bazı yaygın testlerin amacı ve faydalarını belirtmeye çalıştık.

Akciğer filmi

Akciğer filmi veya akciğer grafisi, göğüs hastalıklarının çoğunda temel tanı aracı olarak kullanılmaktadır. Yani göğüs hastalıkları net olarak tespit edilemese bile göğüste bir hastalık olduğunu akciğer grafisi yöntemi ile belirlemek mümkündür. Daha sonra ileri tetkikler ile hastalık kesin olarak öğrenilebilir. İşyerlerinde gaz, toz, duman ve kimyasallara maruz kalan kişilerde akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski yüksektir. Akciğer grafisi testi, ilerleyen dönemde tedavisi zor veya imkânsız olabilecek hastalıklara yakalanma risklerinin değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır.

Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

Solunum fonksiyon testi, genel olarak akciğer fonksiyonlarını değerlendirmek amacıyla yapılan yaygın bir test yöntemidir. Akciğer hastalıklarının tanısında, hastalığın şiddetini ve tedaviye yanıtını saptamada, cerrahi müdahalenin uygun olup olmayacağına karar verilmesinde, meslek hastalıklarının tanı, tarama ve maluliyet değerlendirilmesinde rutin olarak kullanılır.

Portör Muayenesi

Gıda ile doğrudan temas eden işlerde çalışanlarda bulaşıcı hastalık varlığını tespit etmek amacıyla uygulanan testlerin geneline portör muayeneleri denir. Bu testlerde gaita kültürü, dışkının mikroskobik incelenmesi, boğaz ve burun kültürü, akciğer grafisi ve hepatit B taraması yapılmaktadır.

Göz Testleri

Çalışanların yaptıkları veya yapacakları işler için görme kalitesi açısından uygun olup olmadıklarını anlamak için rutin göz kırılma kusuru taramaları yapılmalıdır.

Elektrokardiyografi (EKG)

Elektrokardiyografi(EKG), kalbin kulakçık ve karıncıklarının kasılma ve gevşeme evrelerini, kalbin uyarılması ve uyaranın iletilmesi sırasında ortaya çıkan elektrik aktiviteyi milimetrik kâğıt üzerine yazdırma temeline dayanan bir test yöntemidir. Kalbin elektriksel haritasının resmidir. Ayrıca EKG ile kalbin şekli hakkında bilgi edinmek de mümkündür.

Hizmet verdiğimiz ilçeler,

İşe giriş sağlık raporu Beylikdüzü

İşe giriş sağlık raporu Esenyurt

İşe giriş sağlık raporu Avcılar

İşe giriş sağlık raporu Sefaköy

İşe giriş sağlık raporu Büyükçekmece

İşe giriş sağlık raporu Florya

İşe giriş sağlık raporu Şirinevler

İşe giriş sağlık raporu Bahçelievler

İşe giriş sağlık raporu Merter

İşe giriş sağlık raporu Güngören

İşe giriş sağlık raporu Zeytinburnu

İşe giriş sağlık raporu Yenibosna

İşe giriş sağlık raporu Bağcılar

İşe giriş sağlık raporu Avrupa Yakasıdır.